najčastejšie otázky

Záruka 24 mesiacov je minimálna dĺžka záručnej doby pri väčšine našich zariadení. Ak si praješ záruku predĺžiť, je to samozrejme možné za príplatok. Rozšíriť si záruku vieš až na 60 mesiacov, ponuku rozšírenia a konkrétny príplatok nájdeš pri každom produkte.

Základné parametre si vieš navýšiť pri každom produkte kliknutím na možnosť „Zvýšte si parametre“. Ak pre teba ponúkané navýšenie nie je postačujúce, kontaktuj nás pre informácie ohľadom vyššieho upgradu. My preveríme technické možnosti navýšenia daného zariadenia a spolu niečo isto vymyslíme.

S výberom ti veľmi radi poradíme a vyberieme zariadenie vhodné pre tvoje potreby. Buď sa vieš obrátiť priamo na našich predajcov v tvojom meste, napísať nám e-mail na info@techsavers.sk alebo nás kontaktovať na chate, keď sme online.

Najjednoduchšie bude, ak zakúpené zariadenie odnesieš priamo k preferovanému predajcovi, ktorého si si vybral/a v procese objednávky. Na vrátenie produktu máš 14-dňovú lehotu.

Pri kúpe nášho zariadenia si v procese objednávky vyberal/a aj preferovaného predajcu v tvojom okolí. Najjednoduchšie bude, keď pokazené zariadenie odnesieš priamo k nemu na predajňu. Ak sa náhodou nenachádzaš v blízkosti zvoleného predajcu, reklamáciu vieme samozrejme vyriešiť aj na diaľku. V tomto prípade nás kontaktuj, určite spolu nájdeme vhodné riešenie tvojej situácie.

Všetky naše zariadenia majú automaticky nainštalovaný operačný systém a sú pripravené k okamžitému použitiu. Typ operačného systému je uvedený v parametroch každého produktu.

Súčasťou balenia našich produktov je vždy napájaci kábel. Ku každému PC máte v balení automaticky myš a klávesnicu. Monitory majú v balení aj VGA kábel.

Produkty balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov.

Aj napriek dovozu zo zahraničia majú všetky naše notebooky lokalizovanú klávesnicu v slovenčine. Operačný systém je v slovenčine taktiež.

AKO NOVÝ = Zariadenia v stave AKO NOVÝ sú naozaj ako nové. Majú 100% technický stav s minimálnymi až žiadnymi kozmetickými chybami. Displej je bez škrabančekov a škvŕn.

VEĽMI DOBRÝ = Aj zariadenia v stave VEĽMI DOBRÝ sú 100% funkčné, avšak môžu sa na nich nachádzať viditeľnejšie známky používania v podobe drobných škrabancov, ale zvyčajne sú zo zadu a boku zariadenia. Rovnako sa takéto drobné škrabance môžu nachádzať aj na displeji. Tieto vady sú ale pri zapnutom displeji takmer neviditeľné.

PRIJATEĽNÝ = Posledným stavom je PRIJATEĽNÝ, kde sú tiež všetky zariadenia 100% funkčné, ale telá a displeje zariadení tu nesú značnejšie a viditeľnejšie známky opotrebenia, ktoré však nijakým spôsobom nezasahujú do ich použiteľnosti. Detailné fotky produktu nájdete v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžete rovno objednať.

AKO NOVÝ = Aj pri monitoroch v stave AKONOVÝ je zariadenie 100% funkčné. Voľným okom ľahko prehliadnuteľné chybičky krásy ako škrabančeky sa môžu vyskytnúť na plastoch zariadenia, avšak displej je bez akýchkoľvek vád a v 100% stave.

VEĽMI DOBRÝ = Monitor v stave VEĽMI DOBRÝ môže mať minimálne kozmetické chyby na displeji. Zariadenie je 100% funkčné a pri zapnutom displeji nie sú škrabančeky, alebo vypálený displej viditeľné.

PRIJATEĽNÝ = Monitor v stave PRIJATEĽNÝ môže mať kúsok viditeľnejšie kozmetické chybičky na displeji. Zariadenie je stále 100% funkčné a pri zapnutom displeji sú tieto vady ťažko viditeľné. Detailné fotky produktu nájdete v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžete rovno objednať.

AKONOVÝ = Zariadenia v stave AKO NOVÝ sú v 100% stave, s minimálnymi a drobnými škrabančekmi na tele.. Displej je bez akýchkoľvek vád. Celkovo je zariadenie 100% funkčné.

VEĽMI DOBRÝ = Aj zariadenia v stave VEĽMI DOBRÝ sú plne funkčné. Na telách renovovaných zariadení v tomto stave sa však vyskytujú viditeľnejšie znaky používania. Rovnako sa minimálne vady môžu vyskytnúť aj na displeji, ale po zapnutí displeja sú takmer neviditeľné.

PRIJATEĽNÝ = Posledným estetickým stavom je PRIJATEĽNÝ, kde sú tiež všetky zariadenia 100% funkčné,avšak zariadenia tu nesú značnejšie a viditeľnejšie známky opotrebenia. Pre absolútnu transparentnosť však ponúkame konkrétne fotky chýb a vád, aby ste presne vedeli do čoho idete.

batteryCARE+ = Notebooky s týmto označením majú novú alebo použitú batériu s viac ako 80% pôvodnej kapacity. 2 roky záruka na elektroniku a 1 rok záruka udržanie kapacity batérie nad 33% jej pôvodnej kapacity.

batteryCARE = Notebooky s týmto označením majú použitú batériu s viac ako 60% pôvodnej kapacity. 2 roky záruka na elektroniku a 1 rok záruka udržanie kapacity batérie nad 33% jej pôvodnej kapacity.

Ak si doteraz nemal/a žiadnu skúsenosť s kúpou našej renovovanej techniky, tvoje obavy chápeme. Oprávnené ale nie sú, keďže u nás každý kus výpočtovej techniky prechádza dôsledným procesom renovácie - najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na dôkladné čistenie a leštenie. Pri notebookoch upravujeme zahraničnú klávesnicu na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Výpočtovú techniku vykupujeme od koncových zákazníkov len veľmi výnimočne. Pošli nám ale tvoju ponuku na info@techsavers.sk , pozrieme sa na to a v prípade záujmu ťa budeme kontaktovať. Viac info o výkupe nájdeš tu.

Áno, my v techsavers renovujeme notebooky a počítače na požiadanie. Záleží však od modelu a stavu tvojho zariadenia. Renovujeme predovšetkým business a prémiové rady notebookov a počítačov. Cena za renováciu je rovnako individuálna a zohľadňuje náročnosť a rozsah renovácie. Ak by si mal/a záujem o renováciu tvojho zariadenia, daj nám vedieť na info@techsavers.sk a nezabudni na detailnú špecifikáciu a fotky tvojho zariadenia.

Sieť partnerov – predstavuje rozsiahlu sieť našich obchodných partnerov, ktorí sú samostatnými predajcami. Pre zákazníkov slúžia buď ako výdajné miesta e-shopových objednávok, alebo ako miesto, kde ti radi pomôžu s výberom a poradenstvom ohľadom renovovaných notebookov a počítačov. Ak napríklad náš produkt potrebuješ reklamovať, vieš sa priamo obrátiť na partnera, ktorého si si vybral/a v procese objednávky.

  • Platba kartou – platba vopred
  • Dobierka – v hotovosti alebo kartou, podľa možností kuriéra/predajcu
  • Bankový prevod - všetky informácie ti pošleme e-mailom hneď po zadaní objednávky

  • Osobný odber (do 2 – 5 dní)- Tvoj renovovaný notebook alebo počítač ti doručíme do 2 až 5 dní zadarmo k preferovanému partnerovi, ktorého si si pri objednávke vybral/a.
  • Doručenie kuriérom (do 24 hodín) – Ak chceš svoj produkt doručiť priamo domov, ponúkame možnosť dopravy kuriérom do 24 hodín od objednávky, respektíve od potvrdenia platby. Ak si tovar objednáš na dobierku, doprava kuriérom je za príplatok 3€.

Takmer všetky naše zariadenia ponúkame s 24 mesačnou zárukou pre fyzické a právnické osoby. Štandardnú záruku je však možné za príplatok predlžiť až na 60 mesiacov.

Naše portfólio produktov predstavujú business a premium zariadenia renomovaných firiem ako HP, Lenovo, Dell a Fujitsu.

Estetický stav notebookov a počítačov našej ponuky sa môže líšiť. Vytvorili sme preto štyri triedy kvality výrobkov, ktoré cenovo odzrkadľujú opotrebenie strojov. Všetky naše produkty sú však v 100% funkčnom stave, aj napriek kozmetickým znakom opotrebenia.

Výpočtová technika, ktorú renovujeme a predávame pochádza predovšetkým z korporátneho prostredia krajín severnej a západnej Európy.

Stáva sa, že naša konkurencia ponúka podobné modely počítačov za nižšie ceny. Do úvahy však treba vždy brať presnú konfiguráciu zariadenia. Mimo konfiguráciu nemajú takéto stroje často nainštalovaný operačný systém, prípadne lokalizovanú – slovenskú klávesnicu. V neposlednom rade konkurencia nedosahuje taký stupeň precíznosti a kvality renovácie, ako je to v prípade našich strojov. Sme lídrom v renovácii a stojíme si za tým. V konečnom dôsledku môže mať konkurencia nižšie ceny naoko, no z objektívnych dôvodov, ktoré teba ako spotrebiteľa nepotešia. Ak takýto zhodný produkt u konkurencie za nižšiu cenu nájdeš, daj nám prosím vedieť (prostredníctvom formulára pri konkrétnom produkte) a my sa na to radi pozrieme.

O rozdieloch medzi spracovaním použitej výpočtovej techniky sa dočítaš viac v našich článkoch

Špičkové high-end produkty, predovšetkým počítače alebo notebooky, u nás prechádzajú náročnými testami a dôkladnou renováciou, pričom garantujeme minimálne 24-mesačnú záruku.

Po príchode produktov k nám, najprv vykonávame hĺbkové záťažové testy. Otestovaný tovar následne posielame na čistenie a leštenie. Pri notebookoch prichádza ďalej na rad úprava zahraničnej klávesnice na slovenskú. Takisto zisťujeme výdrž batérií a zaraďujeme ich do kategórií. Ak batéria nemá dostatočnú kapacitu, tak ju vymeníme za novú. Detailne a pravdivo komunikujeme stav každého kusu renovovanej techniky pomocou tried PREMIUM, STANDARD, ECONOMY a LIQUIDATION. Výsledné produkty nakoniec balíme do štýlového balenia z recyklovateľných materiálov. Ich cena je až o 40 – 60 % nižšia ako pôvodná cena produktu.

Renovovaná výpočtová technika je 100% funkčná používaná technika, ktorá môže, ale nemusí niesť fyzické znaky používania. Pri procese renovácie však dochádza k ich oprave a takýto produkt je často na nerozoznanie od nového kusu.

Renovátori z Refurbished sú komunitou ľudí, ktorí preberajú spoločenskú zodpovednosť za ekologické dopady, ktoré spôsobuje vyradená výpočtová technika ako odpad. Sme to my, ktorí ju vykupujú a dôkladne renovujú, sú to naši partneri, ktorí tvoria našu obchodnú sieť a ste to aj vy – majitelia renovovanej techniky, ktorí poznajú jej prednosti – najlepší pomer ceny, kvality a výkonu.

AKONOVÝ = Najpredávanejšia trieda, garantuje 100% vzhľad a funkčnosť PC. Produkt nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne, voľným okom ľahko prehliadnuteľné. Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu.

VEĽMI DOBRÝ = Aj zariadenia v stave VEĽMI DOBRÝ sú plne funkčné. Na telách renovovaných zariadení v tomto stave sa však vyskytujú viditeľnejšie znaky používania. Vady sú kúsok viditeľnejšie ako v stave AKO NOVÝ, ale stále sú minimálne a zariadenie je 100% funkčné.

PRIJATEĽNÝ = Posledným estetickým stavom je PRIJATEĽNÝ, kde sú tiež všetky zariadenia 100% funkčné, avšak zariadenia tu nesú značnejšie a viditeľnejšie známky opotrebenia. Pre absolútnu transparentnosť však ponúkame konkrétne fotky chýb a vád, aby ste presne vedeli do čoho idete.

AKO NOVÝ = Najpredávanejšia trieda, garantuje 100% vzhľad a funkčnosť tlačiarne. Zariadenie nemá kozmetické vady, prípadne sú minimálne, voľným okom ľahko prehliadnuteľné. Ekvivalentné niekoľko-týždňovému použitiu.

VEĽMI DOBRÝ = Aj zariadenia v stave VEĽMI DOBRÝ sú plne funkčné. Na telách renovovaných zariadení v tomto stave sa však vyskytujú viditeľnejšie znaky používania. Vady sú kúsok viditeľnejšie ako v stave AKO NOVÝ, ale stále sú minimálne a zariadenie je 100% funkčné.

PRIJATEĽNÝ =Tlačiareň je 100% funkčná, avšak nesie značnejšie a viditeľnejšie známky opotrebenia na plastových a kovových častaich. Technicky je zariadenie v 100% stave a po dôkladnej renovácii. Pre absolútnu transparentnosť ponúkame konkrétne fotky chýb a vád, aby ste presne vedeli do čoho idete.

AKO NOVÝ = Zariadenia v stave AKO NOVÝ sú naozaj ako nové. Majú 100% technický stav s minimálnymi až žiadnymi kozmetickými chybami.

VEĽMI DOBRÝ = Aj zariadenia v stave VEĽMI DOBRÝ sú plne funkčné. Na telách renovovaných zariadení v tomto stave sa však vyskytujú viditeľnejšie znaky používania. Rovnako sa minimálne vady môžu vyskytnúť aj na displeji, ale po zapnutí displeja sú takmer neviditeľné.

PRIJATEĽNÝ = Posledným stavom je PRIJATEĽNÝ, kde sú tiež všetky zariadenia 100% funkčné, ale telá a displeje zariadení tu nesú značnejšie a viditeľnejšie známky opotrebenia, ktoré však nijakým spôsobom nezasahujú do ich použiteľnosti. Detailné fotky produktu nájdete v galérii po kliknutí na tlačítko "vyber z galérie" pod cenou - tam si vyhovujúci kus môžete rovno objednať.

Nakupujte u najväčších renovátorov v strednej Európe,
množstevnou zľavou to len začína

Informujte sa naskoly@mbtech.sk
1